19 Haziran 2008 Perşembe

Ey ulu yıldız! Kendilerine ışık saçtıkların olmasaydı saadetin nerde kalırdı?*

İçimde kırmızı desen değil, mor desen değil, yeşil, mavi hiç değil belki “ala” renkli bir ruh geziyor. Bir yolda yerli yersiz durup ‘kimsin sen?’ diyor bana… KİMSİN SEN?
Hava soğuk. Yaz aylarının en soğuk perşembesi belki. Kar yağmıyor evet ama düşlerime ince bir siyahlık çöküyor. Susuyorum.
Konuştuğumda hep sana kurdum cümleleri. Şimdi ‘içimi dış yaptığım sen’, benden bağımsız bir ruha dönüşmüşken, anlıyorum ki kızmak, ağlamak işe yaramıyor bugün. Ve aklından geçen – bizi eksilten her ne ise işte o- bedenine tekabül ettiğinde sıkı sıkı saracak bir ‘biz’ zaten kalmıyor…
Gelecekten bahsedenlere usulca gülüyorum. Küstahlığım kendini ele veriyor. İnsanın 1günlük yaşaması gerektiğini unutuyorlar. Bugünün mutluluğunu ertelemek ertesi gün ‘keşke’ doğuruyor. Gelecek hayalleri kurmak… Ah ne büyük aptallık oysa! Bunu biliyorum evet. Cesedi yakılıp kül olacak insancık’ ın son sözü gibi diliyorum. Bugünden sonrası yakılacak ve külleri saçılacak! Evet evet güzel söyledim. Soğuk bir yaz günü kadar güzel ne olabilir?
Hava soğuk. Yaz aylarının en soğuk perşembesi belki. Kar yağmıyor evet ama düşlerime ince bir siyahlık çöküyor. Susuyorum.
Vasiyetim temada saklıdır!

Küller – Gelecek
Gelecek – Küller
Gelmek – Kül
Kül - Gel

*Nietzsche

14 yorum:

güney dedi ki...

çok güzel yazıyorsun ezgi

..ezgi.. dedi ki...

yazıyı az önce ekledim, 3dk içinde yorum yazman ne güzel:)
teşekkür ederim. blogun üzerinden yazsaydın yorumu bende senin yazılarını inceleme fırsatı bulurdum.
hoş kal.

kuzey dedi ki...

nietzsche yi severim. harika ezgi devam et :)

güney dedi ki...

saatine bakmamaıştım. sık sık takip ederim seni. kendimi bulduklarım sıklıkla olduğundan belki. benim blogum yok ne yazı i ama eğerolursa inceemeni iserim. se de hoş kal.

..ezgi.. dedi ki...

elbette. teşekkür ederim ilgine.

güney dedi ki...

düşümdüm de sen söleyince, yazmak bir şeylerle yüzleşmek, bu yüzden kaçıyorum yazmaktan,senin kadar cesur olmalı belki de yaşadıklarından hikayeler yaacak kadar,onlarla gurur duyacak kadar.

Adsız dedi ki...

sen rüyalar prensesi kadar güzel, hrkezin sahip olmak isteyeceği kadar iyisin. ne yazıkki hayat ikinci bi şans vemiyo bize. kendine iyi bak.

..ezgi.. dedi ki...

yüzleşmek diyosun? kaçmak hayatın boyunca sana ne artı getirdi söylesene? şahsen bana hiç getirmedi. insanlara dert anlatmak, derdimi anlatmak bana göre değil. yaşadıklarım bana yazacak güç veriyorsa ne ala! ama sadece yaşadıkların bir hayal gücün olmadan yetmiyor. yani gerçekle hayal arası bir yerde durmayı gerektiriyor..

güney dedi ki...

benim yaşadığım gerçeklerle hayallerim arası çok uzaksa? kaçmak en mantıklısı değil mi o zaman?

deniz yılmaz dedi ki...

ama bu çok iyi olmuş yaa!

güney dedi ki...

bir de alakasız olucak ama bu sitede çalan şarkılar senin kendi düzenlediğin bir liste mi yoksa lost fm den mi çalıyor sırayla . çok iyi şarkılar var da...

..ezgi.. dedi ki...

benim belirlediğim guruplar çalıyor, beğenmene sevindim.

..ezgi.. dedi ki...

bu arada deniz,
teşekkürler.

Adsız dedi ki...

en soğuk perşembe diye aratınca çıkmıyor yazın, çıkmalı.